Nasz Krem liftingujący na łokcie i kolana Ph.Doctor z 12% kwasem glikolowym to kosmetyk wielozadaniowy. Wyraźnie ujędrnia, złuszcza i zmiękcza skórę. Przeciwdziała starzeniu się skóry i normalizuje proces rogowacenia naskórka. Dobrze się wchłania.

Kwas glikolowy jest jednym z najczęściej stosowanych w kosmetyce kwasów z grupy AHA (alfa-hydroksykwasów). Dzięki swojej budowie, która pozwala na przenikanie do głębokich warstw skóry, zapewnia wysoką efektywność użycia. Kwas stosuje się do złuszczania naskórka i pobudzenia odnowy komórkowej skóry. Pozyskuje się go zwykle z trzciny cukrowej lub owoców (winogron, jabłek czy agrestu). 

Istnieje wiele pozytywnych skutków stosowania kwasu glikolowego, w tym m.in.:

  • Poprawa i wyrównanie kolorytu skóry.
  • Rozjaśnienie przebarwień pigmentacyjnych.
  • Przyśpieszona odnowa naskórka.
  • Przyspieszenie syntezy kolagenu.
  • Rogowacenie naskórka zostaje znormalizowane poprzez osłabienie wiązań między keratynocytami.

Liftingujący krem na łokcie i kolana Ph.Doctor ma wiele zastosowań. Poza wskazanym przez nas użyciem możesz także wykorzystać dobroczynne działanie składników aktywnych kremu na pozostałych obszarach ciała:

  • Dekolt: odmładza i wygładza zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, redukuje pierwsze objawy starzenia się skóry. Zastosowanie: 2 - 3 razy w tygodniu, po zwiększeniu tolerancji skóry można produkt stosować częściej.
  • Skóra ramion, brzucha, pośladków i ud: poprawia jędrność skóry i wygładza jej strukturę, redukuje pierwsze objawy starzenia się skóry.
  • Pięty: pielęgnuje skórę pięt, delikatnie złuszcza skórę, normalizuje rogowacenie naskórka.
  • Łuszczyca: redukuje blaszki łuszczycowe (wg: Effects of glycolic acid on psoriasis E Berardesca, G Piero Vignoli, E Distante, C Rona PMID: 9894367 DOI: 10.1046/j.1365-2230.1998.00361).
  • Szorstkość skóry: wygładza strukturę skóry, redukując jej szorstkość.

Pamiętaj: Przy stosowaniu kosmetyków z kwasem glikolowym zawsze stosuj ochronę skóry z min. SPF 50 bez względu na porę roku oraz aplikuj go samodzielnie, rezygnując z innych substancji aktywnych, zwłaszcza substancji złuszczających o niskim pH, takich jak kwasy AHA, BHA, peelingi czy inne retinoidy.

(Uwaga: Delikatne szczypanie jest wynikiem niskiego pH produktu i powinno minąć po paru minutach. Biały osad na skórze jak i mikrozłuszczanie jest całkowicie normalne, dlatego produkt zalecamy stosować na noc).

Jeśli kiedykolwiek wystąpiła u Ciebie alergia (obrzęk, rumień, grudki, pieczenie, wyprysk, pokrzywka) na jakikolwiek produkt kosmetyczny to zawsze przed pierwszym użyciem wykonaj próbę uczuleniową z nowym kosmetykiem. Zastanawiasz się jak wykonać próbę uczuleniową wejdź w podany niżej link. 

https://phdoctorlab.pl/blogs/baza-wiedzy/proba-uczuleniowa-jak-wykonac

24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska