Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor wskazania  : 

  1. Dla każdego typu skóry, w tym wrażliwej. 
  2. Rogowacenie mieszkowe (Keratosis pilaris) oraz tzw "truskawkowe nogi'.
  3. Łojotok, nadmierna produkcja sebum.
  4. Zaskórniki zamknięte, wągry.
  5. Wiotka skóra z objawami starzenia.
  6. Odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Czy wiesz jak wprowadzić Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor do swojej pielęgnacji oraz jak połączyć jego stosowanie z RetinALL-ami Ph.Doctor? 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Kwasem mlekowym pamiętaj ,że Twoja skóra potrzebuje nabrać tolerancji na ten produkt. Nie spiesz się! 

Przykład wieczornej pielęgnacji twarzy z Ph.Doctor:

  1. Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor - myj skórę twarzy i szyi minimum 1 minutę. 
  2. Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor - na osuszoną skórę twarzy i szyi nałóż kwas mlekowy na 5-15 min, a następnie zmyj letnią wodą (rekomendujemy aby na początek aplikować kwas na 5 min, raz w tygodniu i w miarę nabywania tolerancji na produkt wydłużać czas do max 15min i dwóch razy w tygodniu). Produkt może początkowo wywoływać dyskomfort na skórze. 
  3. Tetra C Serum Ph.Doctor - jedną krople zastosuj po zmyciu kwasu i osuszeniu skóry. 
  4. Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor - zastosuj po wchłonięciu serum Ph.Doctor. 

Pamiętaj o fotoprotekcji – krem z filtrem spf 50 stosuj przez cały rok bez względu na porę roku.

Uwaga! Zaczynasz stosować FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% lub RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1% a już stosujesz Kwas mlekowy? Odstaw go na 3 tygodnie. Możesz ponownie wprowadzić Kwas mlekowy do pielęgnacji, gdy skóra nabierze tolerancji na RetinALL-e Ph.Doctor. 

Pamiętaj również, że Kwas mlekowy 12% nie może być stosowany tego samego dnia co RetinALL-e Ph.Doctorprodukty muszą być stosowane naprzemiennie. 

Chcesz rozpocząć pielęgnację z FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% oraz RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1% - wejdź w link poniżej aby dowiedzieć się więcej.

https://phdoctorlab.pl/blogs/baza-wiedzy

Możesz nałożyć Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor punktowo w wieczornej pielęgnacji, na nie rozdrapaną i nie wyciśniętą zmianę trądzikową. Pamiętaj, że powinna to być minimalna ilość. Użyj do tego celu jednorazowego patyczka kosmetycznego. Pozostaw na noc. Rano zmyj oraz zastosuj standardową pielęgnację.

Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor ma także zastosowanie w przypadku łojotokowego zapalenia skóry. Typowym symptomem jest występowanie delikatnego rumienia w zaatakowanym miejscu, świąd, suchość i złuszczanie się naskórka. W zaawansowanym stadium pojawiają się łuski w kolorze żółtym, a nawet strupy. Zwłaszcza na twarzy (bruzdy nosowo-wargowe, szpara między brwiami i okolice nosa) oraz w obszarze klatki piersiowej. Zastosowanie: 3x w tygodniu na okolice zmienionej skóry nałóż kwas mlekowy a następnie zmyj letnią wodą. 

W pielęgnacji ciała Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor aplikuj na umytą, osuszoną skórę 2-3 razy w tygodniu na max 15 min, po czym zmyj produkt letnią wodą. Rekomendujemy aby następnie zastosować Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor. Użyj balsamu w przeciągu 3-5 minut po zmyciu kwasu wodą, rozprowadź produkt na skórze i poczekaj na całkowite jego wchłonięcie. W pielęgnacji ciała tak samo jak w przypadku skóry twarzy aplikuj Kwas mlekowy samodzielnie rezygnując tego dnia z innych substancji aktywnych, zwłaszcza substancji złuszczających o niskim pH, takich jak inne kwasy, peelingi czy retinoidy.
Pamiętaj o fotoprotekcji stosując Kwas mlekowy. Krem z filtrem spf 50 stosuj przez cały rok bez względu na porę roku .
Jeśli kiedykolwiek wystąpiła u Ciebie alergia (obrzęk, rumień, grudki, pieczenie, wyprysk, pokrzywka) na jakikolwiek produkt kosmetyczny to zawsze przed pierwszym użyciem wykonaj próbę uczuleniową z nowym kosmetykiem. Zastanawiasz się jak wykonać próbę uczuleniową wejdź w podany niżej link. 
01. sierpień. 2023 — Dr n. med. Nina Wiśniewska