Skóra tłusta to często wynik źle dobranej pielęgnacji. W przypadku nadmiernego i codziennego złuszczania naskórka (peelingi, kwasy) staje się sucha a gruczoły łojowe zaczynają swoją nadmierną produkcję. W konsekwencji skóra staje się tłusta. Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor z dodatkiem niacynamidu zarówno nawilży skórę jak i pozwoli odbudować płaszcz lipidowy. Raz na kilka tygodni wykonaj dobry peeling u kosmetologa, w celu złuszczenia starego naskórka. Staraj się nie stosować codziennie peelingów, kwasów, mocnych detergentów do mycia skóry. Skóra wtedy staje się podrażniona, warstwa lipidowa zanika a gruczoły łojowe zaczynają swoją nadmierną produkcję sebum. Do mycia twarzy stosuj delikatne produkty o ph zbliżonym do skóry (4,5-6) - Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor

Możesz stosować produkty Ph.Doctor w następującej kolejności:

  1. Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor - myj skórę twarzy i szyi dwa razy dziennie przez minimum 1 minutę. Wieczorem zrób demakijaż swoim ulubionym produktem, a następnie zastosuj naszą emulsję do mycia.
  2. Tetra C serum Ph.Doctor zastosuj tuż po umyciu, osuszeniu rano i wieczorem. 
  3. Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor zastosuj po wchłonięciu serum Ph.Doctor. 

Pamiętaj ,aby codziennie aplikować krem z filtrem spf 50 bez względu na porę roku.

Warto w pielęgnacji Twojej skóry włączyć preparat z retinoidami. Dlatego stworzyliśmy FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% oraz RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1%. Krem przeznaczony dla każdego rodzaju skóry, szczególnie polecany osobom z objawami starzenia skóry, z przebarwieniami oraz dla osób zmagających się z trądzikiem. Stosuj go na NOC - po umyciu oraz osuszeniu skóry (opcjonalnie po min. 45 minutach zastosuj również Tetra C serum, Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor). Stosując retinal Ph.Doctor możesz śmiało stosować Tetra C Serum Ph.Doctor. Jeśli jednak stosujesz retinoidy na receptę skonsultuj włączenie Tetra C serum Ph.Doctor ze swoim lekarzem dermatologiem. 

Chcesz rozpocząć pielęgnację z FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% oraz RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1% , ale zastanawiasz się który produkt wybrać - wejdź w podany poniżej link. 

https://phdoctorlab.pl/blogs/baza-wiedzy/ktory-produkt-wybrac-krem-do-twarzy-ze-stabilna-forma-retinalu-retinall-in-one-0-1-czy-krem-ze-stabilna-forma-retinalu-face-body-retinall-0-05 Pamiętaj o fotoprotekcji  – krem z filtrem spf 30-50 stosuj przez cały rok.

  1. Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor jest doskonałym produktem uzupełniającym Twoją codzienną pielęgnację skóry. Użyj balsamu w przeciągu 3-5 minut po kąpieli, rozprowadź produkt na skórze i poczekaj na całkowite jego wchłonięcie. Raz / dwa razy w tygodniu wykonaj peeling skóry całego ciała - Wygładzający Peeling do ciała Ph. Doctor. 
  2. Odmładzający dłonie krem z witaminą C Ph.Doctor - pamiętaj o dłoniach, one najszybciej się starzeją. 

Dopiero po uzyskaniu tolerancji na FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% lub RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1% możesz wprowadzić na wieczór Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor w schemacie naprzemiennym - w dniu aplikacji kwasu nie stosuj retinoidów!

  1. Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała– stosuj 1-2 razy w tygodniu , zawsze wieczorem na umytą, osuszoną skórę twarzy szczególnie na miejsca skóry, w których występują rozszerzone pory. Pozostaw na 5-15 min a następnie zmyj letnią wodą (rekomendujemy aby na początek aplikować kwas na 5 min i w miarę nabywania tolerancji na produkt wydłużać czas do max 15min). Produkt może początkowo wywoływać dyskomfort na skórze. 

https://phdoctorlab.pl/blogs/baza-wiedzy/kwas-mlekowy-12-peeling-do-twarzy-i-ciala-wszystko-co-musisz-wiedziec

    24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska