Skóra tłusta to często wynik źle dobranej pielęgnacji. W przypadku nadmiernego i codziennego złuszczania naskórka (peelingi, kwasy), skóra staje się sucha a gruczoły łojowe zaczynają swoją nadmierną produkcję. W konsekwencji skóra staje się tłusta.  Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor z dodatkiem niacynamidu zarówno nawilży skórę jak i pozwoli odbudować płaszcz lipidowy. Raz na kilka tygodni wykonaj dobry peeling u kosmetologa, w celu złuszczenia starego naskórka. Staraj się nie stosować codziennie peelingów, kwasów, mocnych detergentów do mycia skóry. Skóra wtedy staje się podrażniona, warstwa lipidowa zanika a gruczoły łojowe zaczynają swoją nadmierną produkcję sebum. Do mycia twarzy stosuj delikatne produkty o ph zbliżonym do skóry (4,5-6) - Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor. Możesz stosować wszystkie produkty Ph.Doctor w następującej kolejności:

  1. Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctormyj skórę twarzy i szyi dwa razy dziennie przez minimum 1 minutę. Wieczorem zrób demakijaż swoim ulubionym produktem, a następnie zastosuj naszą emulsję do mycia.
  2. Tetra C serum Ph.Doctor zastosuj tuż po umyciu rano i wieczorem.
  3. W tym samym czasie możesz zastosować Serum z glutationem na powiekę górną i dolną Ph.Doctor. Tą czynność powtarzaj codziennie rano i wieczorem.
  4. Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor zastosuj minimum 15 minut po Tetra C Serum Ph.Doctor. Rano pamiętaj o całorocznej fotoprotekcji SPF 30-50.

Warto w pielęgnacji Twojej skóry włączyć preparat z retinoidami np. retinol, retinaldehyd, tretinoina (regulacja pracy gruczołów łojowych z ich zmniejszaniem, działanie przeciwstarzeniowe). Wówczas produkt ten możesz zastosować dopiero 15 minut po umyciu skóry i zostawiasz na NOC (możesz po min. 45 minutach zastosować Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor. Tetra C serum Ph.Doctor możesz zastosować dopiero rano po dokładnym umyciu skóry. Serum na powieki z glutationem Ph.Doctor możesz stosować rano i wieczorem (w pierwszych dniach wprowadzania retinoidów skóra twarzy i  powiek może być delikatnie podrażniona, pozwól skórze na krótki odpoczynek. Rób kilkudniowe przerwy, regeneruj skórę Lipidowym kremem do twarzy Ph.Doctor. Po uzyskaniu tolerancji skóry, powoli zacznij wprowadzać Serum na powieki z glutationem Ph.Doctor. Pamiętaj o fotoprotekcji  – krem z filtrem spf 30-50 stosuj przez cały rok.

  1. Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor jest doskonałym produktem uzupełniającym Twoją codzienną pielęgnację skóry. Użyj balsamu w przeciągu 3-5 minut po kąpieli, rozprowadź produkt na skórze i poczekaj na całkowite jego wchłonięcie. Raz / dwa razy w tygodniu wykonaj peeling skóry całego ciała - Wygładzający Peeling do ciała Ph. Doctor
  2. Odmładzający dłonie krem z witaminą C Ph.Doctor – pamiętaj o dłoniach, one najszybciej się starzeją.
  3. Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała – stosuj 1-2 razy w tygodniu. Produkt może początkowo wywoływać dyskomfort na skórze. Włącz go do pielęgnacji i w miarę upływu czasu wydłuż czas jego pozostawienia na skórze. Pozostaw na skórze twarzy max. 15 min.
24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska