Poszerzone naczynka na skórze twarzy możesz zlikwidować w gabinetach medycyny estetycznej laserem, po konsultacji z lekarzem dermatologiem. Często poszerzone naczynka na twarzy to pierwsza faza trądziku różowatego. Wówczas w pielęgnacji możesz zastosować preparat bez recepty z kwasem azelainowym 15 lub 20 % (kupisz go w aptece bez recepty, bezpieczny również w ciąży jak i dla matek karmiących). Jeśli zmagasz się z problemem cery naczynkowej, gdzie dodatkowo widzisz grudki i krostki – udaj się do dermatologa, to prawdopodobnie druga faza trądziku różowatego. W tym przypadku lekarz zaleci Ci leczenie włączając preparaty na receptę. Do mycia twarzy stosuj delikatne produkty o ph zbliżonym do skóry (4,5-6), używaj letniej wody. 

Możesz stosować wszystkie produkty Ph.Doctor w następującej kolejności:

  1. Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor - myj skórę twarzy i szyi dwa razy dziennie przez minimum 1 minutę. Wieczorem zrób demakijaż swoim ulubionym produktem, a następnie zastosuj naszą emulsję do mycia.
  2. Tetra C Serum Ph.Doctor w przypadku cery naczynkowej zastosuj rano i wieczorem tuż po umyciu twarzy. Tetra C Serum Ph.Doctor redukuje wywołane przez promieniowanie UV uszkodzenia komórek (ochrona DNA – anty-stress, ochrona przed powstawaniem rumienia).
  3. Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor zastosuj po wchłonięciu Tetra C serum Ph.Doctor. Pamiętaj o fotoprotekcji – krem z filtrem spf 50 stosuj przez cały rok.
  4. FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% lub RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1% należy stosować minimum 2 razy w tygodniu na początku nabywania tolerancji. Tylko przy takiej częstotliwości można prawidłowo przejść proces retinizacji, nabyć tolerancji na retinal oraz oczekiwać w pełni jego działania. Uwaga: mając masz skórę wrażliwą lub naczynkową rekomendujemy zacząć od „ Metody kanapkowej” by zmniejszyć ryzyko zaczerwienienia i podrażnienia (link poniżej).

https://phdoctorlab.pl/blogs/baza-wiedzy/skora-wrazliwa-naczynkowa-a-krem-do-twarzy-ze-stabilna-forma-retinalu-retinall-in-one-0-1-krem-ze-stabilna-forma-retinalu-face-body-retinall-0-05-zastosuj-metode-kanapkowa

Opublikowano badanie w PubMed w którym udowodniono, że retinal w stężeniu 0,05% łagodzi objawy trądziku różowatego - wzmacnia naczynia krwionośne, niweluje zaczerwienienie i działa przeciwzapalnie. Korzystanie wpływa na element naczyniowy trądziku różowatego. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10473962/

Dopiero po uzyskaniu tolerancji na FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% lub RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1% możesz wprowadzić na wieczór Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor w schemacie naprzemiennym - w dniu aplikacji kwasu nie stosuj retinoidów! Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała – stosuj 1-2 razy w tygodniu , zawsze wieczorem na umytą, osuszoną skórę twarzy (obserwuj reakcje skóry). Pozostaw na 5-15 min a następnie zmyj letnią wodą (rekomendujemy aby na początek aplikować kwas na 5 min i w miarę nabywania tolerancji na produkt wydłużać czas do max 15min). Produkt może początkowo wywoływać dyskomfort na skórze.

https://phdoctorlab.pl/blogs/baza-wiedzy/kwas-mlekowy-12-peeling-do-twarzy-i-ciala-wszystko-co-musisz-wiedziec

Stosując Nasz retinal możesz śmiało stosować Tetra C Serum Ph.Doctor. Jeśli jednak stosujesz retinoidy na receptę skonsultuj włączenie Tetra C serum Ph.Doctor ze swoim lekarzem dermatologiem. Pozostałe produkty: Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor, Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor możesz śmiało stosować, również w trakcie kuracji kwasem azelainowym.

 

24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska