Poszerzone naczynka na skórze twarzy możesz zlikwidować w gabinetach medycyny estetycznej laserem (polecam m.in laser Alma Harmony, Cutera). Całą serię rozpisze Ci lekarz lub kosmetolog. Często poszerzone naczynka na twarzy to pierwsza faza trądziku różowatego. Wówczas w pielęgnacji możesz zastosować preparat bez recepty z kwasem azelainowym 15 lub 20 % (kupisz go w aptece bez recepty, bezpieczny również w ciąży jak i dla matek karmiących). Jeśli zmagasz się z problemem cery naczynkowej, gdzie dodatkowo widzisz grudki i krostki – udaj się do dermatologa, to prawdopodobnie druga faza trądziku różowatego. W tym przypadku lekarz zaleci Ci leczenie włączając preparaty na receptę. Do mycia twarzy stosuj delikatne produkty o ph zbliżonym do skóry (4,5-6), używaj letniej wody. Możesz stosować wszystkie produkty Ph.Doctor w następującej kolejności:

  1. Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor – myj skórę twarzy i szyi dwa razy dziennie przez minimum 1 minutę. Wieczorem zrób demakijaż swoim ulubionym produktem, a następnie zastosuj naszą emulsję do mycia
  2. Tetra C Serum Ph.Doctor w przypadku cery naczynkowej zastosuj rano i wieczorem tuż po umyciu twarzy. Tetra C Serum Ph.Doctor redukuje wywołane przez promieniowanie UV uszkodzenia komórek (ochrona DNA – anty-stress, ochrona przed powstawaniem rumienia). W tym samym czasie możesz zastosować Serum z glutationem na powiekę górną i dolną Ph.Doctor. Czynność tę powtarzaj codziennie rano i wieczorem.
  3. Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor zastosuj minimum 15 minut po Tetra C serum Ph.Doctor. Pamiętaj o fotoprotekcji – krem z filtrem spf 30-50 stosuj przez cały rok.
  4. Raz w tygodniu z powodzeniem możesz zastosować Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor. Usunie zrogowaciałe komórki naskórka pozostawiając skórę gładką i nawilżoną. Przy pierwszej aplikacji nałóż produkt na 5 min i obserwuj reakcję skóry. Przy każdej kolejnej aplikacji produktu stopniowo wydłuż czas pozostawienia produktu na skórze.

Jeśli jesteś w trakcie kuracji dermatologicznej drugiej lub trzeciej fazy trądziku różowatego (np. tetracykliny, iwermectyna, metronidazol, isotrertinoina lub inne) poczekaj z zakupem Tetra C Serum Ph.Doctor do czasu uzyskania remisji i zakończenia leczenia. Pozostałe produkty: Serum z glutationem na powiekę górną i dolną Ph.Doctor, Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor, Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor możesz śmiało stosować, również w trakcie kuracji kwasem azelainowym.

24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska