Rozszerzone pory to często efekt „przepielęgnowania skóry” – za dużo peelingów, kwasów, produktów na bazie alkoholu, silnych zasadowych mydeł. Wypróbuj serię kosmetyków Ph.Doctor - terapia Ph.Doctor unormuje pracę gruczołów łojowych. Chcesz pozbyć się rozszerzonych porów? skorzystaj z zabiegów laserów frakcyjnych lub peelingów, kwasów pod okiem kosmetologa. Cudów nie ma ale są możliwości, z których trzeba korzystać.  Możesz stosować wszystkie produkty Ph.Doctor. Warto w pielęgnacji Twojej skóry włączyć preparat z retinoidami np. retinol, retinaldehyd (dostępne w aptece bez recepty), tretinoina – niedostępna w Polsce (regulacja pracy gruczołów łojowych z ich zmniejszaniem, działanie przeciwstarzeniowe). Retinoidy stosuje się 15 minut po umyciu skóry (Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor) i pozostawia się je na NOC (możesz opcjonalnie po min. 45 minutach zastosować Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor. Tetra C serum Ph.Doctor możesz zastosować dopiero rano po dokładnym umyciu skóry (Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor). Serum z glutationem na powiekę górną i dolną Ph.Doctor możesz stosować rano i wieczorem (w pierwszych dniach wprowadzania retinoidów skóra twarzy i  powiek może być delikatnie podrażniona, wtedy poczekaj na jej regenarację, rób kilkudniowe przerwy, regeneruj skórę Lipidowym kremem do twarzy Ph.Doctor. Po uzyskaniu tolerancji skóry, powoli zacznij wprowadzać Serum na powieki z glutationem Ph.Doctor. Pamiętaj o fotoprotekcji – krem z filtrem SPF 30-50 stosuj przez cały rok.

Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor i Wygładzający peeling do ciała Ph.Doctor to doskonałe produkty uzupełniające Twoją pielęgnację skóry. Użyj balsamu w przeciągu 3-5 minut po kąpieli, rozprowadź produkt na skórze i poczekaj na całkowite jego wchłonięcie.

1-2 w tygodniu zastosuj Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała szczególnie na miejsca skóry, w których występują rozszerzone pory.

24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska