Możesz stosować całą linie kosmetyczną Ph. Doctor. Jeśli masz skórę alergiczną, atopową wykonaj próbę uczuleniową (Link dla dole strony). Wszystkie produkty Ph.Doctor zostały przebadane na osobach ze skórą suchą, skłonną do atopii, wrażliwą (badana grupa konsumencka). Do mycia twarzy zastosuj Delikatną emulsję do mycia twarzy Ph.Doctor lub zawierający emolienty (w przypadku atopowego zapalenie skóry). Tetra C Serum Ph.Doctor stosuj tylko i wyłącznie na nieuszkodzoną skórę. Jeśli zmagasz się z aktywnym atopowym zapaleniem skóry lub wypryskiem udaj się do lekarza. Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor zastosuj po wchłonięciu serum Ph.Doctor. Pamiętaj o fotoprotekcji – krem z filtrem spf 50 stosuj przez cały rok. Odmładzający dłonie krem z witaminą C Ph.Doctor – pamiętaj o dłoniach, one najszybciej się starzeją, jeśli zmagasz się z atopowym zapaleniem skóry postaw na emolienty, to podstawa w terapii AZS (należy stosować zarówno produkty do kąpieli jak i balsamy do ciała co 6h). Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor i Wygładzający peeling do ciała Ph.Doctor to doskonałe produkty uzupełniające Twoją pielęgnację skóry. Użyj balsamu w przeciągu 3-5 minut po kąpieli, rozprowadź produkt na skórze i poczekaj na całkowite jego wchłonięcie.

Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała zastosuj raz w tygodniu, zawsze wieczorem na umytą, osuszoną skórę twarzy (obserwuj reakcje skóry). Pozostaw na 5-15 min a następnie zmyj letnią wodą (rekomendujemy aby na początek aplikować kwas na 5 min, raz w tygodniu i w miarę nabywania tolerancji na produkt wydłużać czas do max 15min oraz dwóch razy w tygodniu). Produkt może początkowo wywoływać dyskomfort na skórze. Kwas mlekowy należy do alfa-hydroksykwasów (AHA) jest naturalnym składnikiem skóry, należy do NMF(ang. natural moisture faktor) – zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry oraz przeciwdziała jej wysuszeniu.  

TWARZ: Zastosuj na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, po upływie 5-15 min zmyj produkt. Stosuj 1-2 w tygodniu.

CIAŁO: Zastosuj na oczyszczoną i osuszoną skórę ciała. Kwas zmyj po upływie 15 min. Stosuj 2-3 razy w tygodniu.

https://phdoctorlab.pl/blogs/baza-wiedzy/kwas-mlekowy-12-peeling-do-twarzy-i-ciala-wszystko-co-musisz-wiedziec

Możesz zastosować FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% oraz RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1%. Krem jest przeciwzmarszczkowy, przeciw niedoskonałościom, redukuje przebarwienia, odpowiedni dla cer wrażliwych. Retinal jest aktywny w dużo niższym stężeniu niż inne retinoidy, dzięki czemu ma mniejszy potencjał drażniący. 

Uwaga: jeśli masz skórę wrażliwą lub naczynkową rekomendujemy zacząć od „ Metody kanapkowej” by zmniejszyć ryzyko zaczerwienienia i podrażnienia. 

 

 

24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska