W trakcie leczenia dermatlogicznego możesz śmiało korzystać z produktów Ph.Doctor z jednym wyjątkiem. Jeśli w trakcie leczenia, lekarz prowadzący zalecił Ci kurację retinoidami na receptę: tj. izotretynoina, tetracyklina, adapalen, nadtlenek benzoilu, tretynoina + antybiotyk, antybiotyki miejscowe skonsultuj włączenie Tetra C serum Ph.Doctor ze swoim lekarzem dermatologiem. 

Stworzyliśmy FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% oraz RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1%. Uwaga, Nasz retinal możesz śmiało stosować z Tetra C Serum Ph.Doctor, które przeciwdziała utlenianiu się sebum (właściwości przeciwtrądzikowe), redukuje wywołane przez promieniowanie UV uszkodzenia komórek (ochrona DNA – anty-stress, ochrona przed powstawaniem rumienia). Pozostałe kosmetyki: Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor, Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor, Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor zostały testowane przeze mnie, kiedy byłam w trakcie kuracji tretinoiną, stąd wiem, że świetnie się uzupełniają. Po zakończeniu leczenia trądziku, otrzymasz leczenie podtrzymujące. Wówczas śmiało możesz korzystać już ze wszystkich produktów. Nie przerywaj leczenia dermatologicznego. Działanie retinoidów miejscowych widoczne jest dopiero po 12 tygodniach regularnego stosowania. Nie przyspieszaj leczenia. Każdego ranka pamiętaj o całorocznej fotoprotekcji spf 50 i jego reaplikacji bez względu na porę roku.

W trakcie leczenia izotretynoiną doustną możesz stosować Lipidowy krem do twarzy Ph.DoctorKremowy balsam do ciała Ph.Doctor, Odmładzający dłonie krem z witaminą C Ph.Doctor. Pozostałe produkty Ph.Doctor możesz użyć dopiero po zakończeniu kuracji.

Uwaga: w trakcie leczenia doustną izotretynoiną nie stosuj: Wygładzający peeling do ciała Ph.Doctor, FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05%, RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1%, Kwas mlekowy 12% Peelingu do twarzy i ciała Ph.Doctor i Liftingujący krem na łokcie i kolana Ph.Doctor w trakcie kuracji. Tu postaw na nawilżenie skóry, nie podrażniaj, nie złuszczaj. Możesz bezpiecznie stosować: Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor, Maska liftingująca na dekolt i szyję Ph.Doctor, Lipidowy krem do twarzy, Ph.Doctor, Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor, Odmładzający dłonie krem z witaminą C Ph.Doctor. 

Stosując Nasz FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% oraz RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1% rekomendujemy zacząć od 
Dopiero po uzyskaniu tolerancji na FACE&BODY RetinALL krem ze stabilną formą retinalu 0,05% lub RetinALL IN ONE krem ze stabilną formą retinalu 0,1% możesz wprowadzić na wieczór raz w tygodniu Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor w schemacie naprzemiennym - w dniu aplikacji kwasu nie stosuj retinoidów!
24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska