W trakcie leczenia możesz śmiało korzystać z produktów Ph.Doctor z jednym wyjątkiem.

Jeśli w trakcie leczenia, lekarz prowadzący zalecił Ci kurację retinoidami: tj. izotretynoina, tetracyklina, adapalen, nadtlenek benzoilu, tretynoina + antybiotyk, antybiotyki miejscowe, nie stosuj Tetra C Serum Ph.Doctor.

Pozostałe kosmetyki: Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor, Serum z glutationem na powiekę górną i dolną Ph.Doctor, Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor, Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor zostały testowane przeze mnie, kiedy byłam w trakcie kuracji tretinoiną, stąd wiem, że świetnie się uzupełniają. Po zakończeniu leczenia trądziku, otrzymasz leczenie podtrzymujące. Wówczas śmiało możesz korzystać już ze wszystkich produktów. Nie przerywaj leczenia dermatologicznego. Działanie retinoidów miejscowych widoczne jest dopiero po 12 tygodniach regularnego stosowania. Nie przyspieszaj leczenia. Dopiero po uzyskaniu remisji wprowadź Tetra C Serum Ph.Doctor. Każdego ranka pamiętaj o całorocznej fotoprotekcji SPF 30-50.

W trakcie leczenia izotretynoiną doustną możesz stosować Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor, Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor, Odmładzający dłonie krem z witaminą C Ph.Doctor. Pozostałe produkty Ph.Doctor możesz użyć dopiero po zakończeniu kuracji.

Uwaga: w trakcie leczenia doustną izotretynoiną nie stosuj Wygładzającego peelingu do ciała Ph.Doctor i Liftingującego kremu na łokcie i kolana Ph.Doctor z kwasem glikolowym w trakcie kuracji. Tu postaw na nawilżenie skóry, nie podrażniaj, nie złuszczaj. Możesz bezpiecznie stosować Maska liftingująca na dekolt i szyję Ph.Doctor, Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor, Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor, Odmładzający dłonie krem z witaminą C Ph.Doctor

UWAGA: w trakcie leczenia doustną izotretynoiną nie stosuj Kwasu mlekowego 12% Peelingu do twarzy i ciała Ph.Doctor.

Jeśli stosujesz retinoidy np. retinol, Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor aplikuj na wieczór na 10 minut raz w tygodniu, zamiast retinolu.

24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska