Skóra tłusta (łojotok) to częsty problem kosmetyczny, który pojawia się, gdy przerośnięte gruczoły łojowe wytwarzają nadmierną ilość sebum, co powoduje, że skóra staje się błyszcząca i tłusta. Często ma ziemisty, szarożółty kolor, a na jej powierzchni można dostrzec ujścia gruczołów łojowych oraz zaskórniki. Niewątpliwą zaletą cery tłustej jest fakt, że stosunkowo późno rozpoczyna się jej okres starzenia oraz jest mniej podatna na podrażnienia w odróżnieniu do skóry suchej. Do pielęgnacji skóry tłustej trzeba podejść ostrożnie, bardzo istotne jest zachowanie równowagi między delikatnym usuwaniem a wydzielaniem nadmiaru sebum.

Plan pielęgnacji dla cery tłustej :

1.Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor - myj skórę twarzy i szyi dwa razy dziennie przez minimum 1 minutę. Wieczorem zrób demakijaż swoim ulubionym produktem, a następnie zastosuj naszą emulsję do mycia. 

2.Tetra C Serum Ph.Doctor - jedną krople zastosuj rano i wieczorem tuż po umyciu twarzy. 

3.Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor - zastosuj po wchłonięciu się serum Ph.Doctor. 

4.Pamiętaj rano o fotoprotekcji – krem z filtrem spf 50 UVA/UVB jest obowiązkowy przy skórze tłustej - wybieraj lekkie emulsje, bez alkoholu.  

Rekomendujemy aby przy rozszerzonych porach i nadprodukcji sebum włączyć do pielęgnacji wieczornej produkt z retinoidami. Wybierz FACE & BODY RetinALL 0,05% i jeśli dopiero zaczynasz postępuj następująco: przez 2 tyg. stosuj RetinALL 2 razy w tygodniu, przez kolejne 3 tyg. 3 razy w tygodniu, przez kolejne 4 tyg. 4 razy w tygodniu, przez kolejne 5 tyg. 5 razy w tygodniu. 

Gdy już zbudujesz tolerancje na retinal, na co zazwyczaj potrzeba minimum 2-3 miesięcy możesz pomyśleć aby dołączyć do wieczornej pielęgnacji Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała - w schemacie naprzemiennym, w dniu aplikacji kwasu nie stosuj retinoidów. 1-2x w tygodniu aplikuj kwas na umytą, osuszoną skórę twarzy według schematu: 1 tydzień 3 minuty, 

2 tydzień 5 minut, 3 tydzień 10 minut, 4 tydzień 15 min (jest to czas maksymalny).

05. grudzień. 2023 — Dr n. med. Nina Wiśniewska