Retinoidy mają udowodnione działanie na jądro komórkowe, dzięki czemu są w stanie przebudować skórę poprzez łączenie się z jej receptorami. 

Są to substancje, które wpływają na wszystkie procesy starzenia się, między innymi zwiększają produkcję kolagenu, ale też zatrzymują jego degradację po 25. roku życia. Cofają część wizualnych oznak starzenia wywołanego ekspozycją na promieniowanie UV tzw. fotostarzenia.

Retinaldehyd zwany też retinalem to biologicznie aktywna pochodna witaminy A. Należy do rodziny retinoidów, najlepiej udokumentowanych substancji spowalniających starzenie się skóry.

 

 

Retinal to forma pośrednia między retinolem a kwasem retinowym i potrzebuje tylko 1 przemiany w skórze do kwasu retinowego (jest bliższy kwasowi retinowemu podczas przemiany) - co oznacza szybsze działaniemniejsze straty oraz z uwagi na zastosowaną technologię wolnego uwalniania w produktach Ph.Doctor mniejsze podrażnienie w porównaniu z innymi retinoidami - świetny kandydat dla skóry wrażliwej, naczynkowej czy nawet skóry z trądzikiem różowatym. W bazie PubMed znajdziemy publikacje w której wykazano ,że retinal (retinaldehyd) korzystnie wpływa na komponent naczyniowy trądziku różowatego (rumień i teleangiektazje) > https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10473962/ . 

Kolejną dużą zaletą retinalu w porównaniu do retinolu jest ,iż ma udowodnione działanie antybakteryjne, dlatego może być dobrym wyborem dla osób, którym oprócz profilaktyki starzenia się skóry, zależy też na redukcji zmian trądzikowych, czy zaskórników.W bazie PubMed znajdziemy publikacje w której wykazano , że retinal(retinaldehyd) wykazuje bezpośrednie działanie przeciwbakteryjne, zmniejszając ilości bakterii Cutibacetrium acnes na skórze. > https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10473957/ . 

 

Działanie Retinalu:

- działa przeciwtrądzikowo
- działa przeciwstarzeniowo
- niweluje oznaki starzenia
- napina i ujędrnia skórę
- redukuje przebarwienia
- zmniejsza widoczność świeżych rozstępów
- nawilża skórę
- poprawia strukturę skóry
- wygładza i uelastycznia skórę
 

Wskazania:

- Trądzik (działanie antybakteryjne)
- Zaskórniki, „kaszka”
- Zmarszczki
- Wiotkość skóry
- Fotostarzenie
- Przebarwienia
- Rogowacenie okołomieszkowe (keratosis pilaris)
- Redukcja TEWL (przeznaskórkowa utrata wody)
- Skóra dojrzała.
 

Przeciwwskazania:

- Zaostrzone czynne atopowe zapalenie skóry (AZS) zlokalizowane na twarzy
- Ciąża
- Zakażenie skóry
- Wydrapania skóry, przeczosy
- Skóra podrażniona, wysuszona

 

Zastanawiasz się który produkt wybrać? Krem do twarzy ze stabilną formą retinalu RetinALL IN ONE 0,1% czy Krem ze stabilną formą retinalu FACE&BODY RetinALL 0,05%?

Stosujesz już inne retinoidy i potrzebujesz zmiany? Zacznij od Kremu do twarzy ze stabilną formą retinalu RetinALL IN ONE 0,1%. To wysoko ustabilizowany retinal z dodatkiem kwasu traneksamowego, idealny dla cer z pierwszymi oznakami starzenia i przebarwieniami.

 

06. listopad. 2023 — Dr n. med. Nina Wiśniewska