Po pierwsze przestań drapać. Nie wyciskaj. Nie oczyszczaj mechanicznie. Prawdopodobnie cierpisz na trądzik z wydrapania, a Twoja skóra jest już szara i ma liczne przebarwienia pozapalne. Możesz korzystać z całej serii Ph.Doctor, a szczególnie z Tetra C serum Ph.Doctor. W formulacji zastosowano najbardziej efektywną dawkę  tetraizopalminitynianu ascorbylu - 3%.  To co wyróżnia nasze serum to emulsyjna konsystencja, czyli biodostępność składników aktywnych z dwóch faz: lipofilowej i hydrofliowej, zawartość  składników zwiększających nawilżenie skóry (niskocząsteczkowy kwas hialuronowy i silanetriol, wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, allantoina, d-panthenol) czyli bardziej kompleksowa pielęgnacja a także brak efektu komedogennego (olejowania twarzy). Serum  zawiera również w odpowiednią dla ludzkiej skóry ilość emolientów takich jak: olej macadamia, olej ryżowy, Witamina E, Squalane. Ponadto w Tetra C serum Ph.Doctor zawiera zaawansowany technologicznie składnik Anti-aging Dermcom (zastosowana została  maksymalnie zalecana dawka  tego składnika - 2%) zapewniający lepszą komunikację pomiędzy epidermą, a dermą za pomocą molekuł przekaźnikowych oraz stymulację produkcji włókien kolagenu i elastyny w skórze, w bardzo szybkim czasie ( badania in vitro po dwóch tygodniach wzrost ilości kolagenu o  115%). Dzięki temu następuje naprawa matrix skóry, poprawa jej gęstości oraz jędrności.

  1. Do mycia twarzy stosuj delikatne produkty o ph zbliżonym do skóry (4,5-6) Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor.
  2. Tetra C Serum Ph.Doctor używaj rano, tuż po dokładnym umyciu skóry. Jednocześnie możesz zastosować również Serum z glutationem na powiekę górną i dolną Ph.Doctor. Czynności te powtarzaj codziennie rano i wieczorem.
  3. Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor zastosuj minimum 15 minut po Tetra C serum Ph.Doctor.

Do pielęgnacji Twojej skóry warto włączyć preparat z retinoidami np. retinol, retinaldehyd, tretinoina (regulacja pracy gruczołów łojowych z ich zmniejszaniem, działanie przeciwstarzeniowe). Stosuj go na NOC, po 15 minut po umyciu skóry i (opcjonalnie po min. 45 minutach zastosuj również Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor).

Serum z glutationem na powiekę górną i dolną Ph.Doctor możesz stosować zarówno rano jak i wieczorem (w pierwszych dniach wprowadzania retinoidów skóra twarzy i  powiek może być delikatnie podrażniona. Pozwól jej na na krótki odpoczynek. Rób kilkudniowe przerwy, regeneruj skórę Lipidowym kremem do twarzy Ph.Doctor.  Po uzyskaniu tolerancji skóry, powoli zacznij wprowadzać Serum na powieki z glutationem Ph.Doctor.

Każdego ranka pamiętaj o całorocznej fotoprotekcji SPF 30-50.

Kremowy balsam do ciała Ph.Doctor jest doskonałym produktem uzupełniającym

Twoją codzienną pielęgnację. W przeciągu 3-5 minut po kąpieli rozprowadź produkt na skórze i poczekaj na całkowite jego wchłonięcie.

Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała Ph.Doctor będzie doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Zadziała wygładzająco, oczyszczająco oraz rozjaśniająco na przebarwienia. Peeling ma działanie wygładzające, pobudza produkcję kolagenu, elastyny i ceramidów.

TWARZ: Zastosuj na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, po upływie 10-15 min zmyj produkt. Stosuj 1-2 w tygodniu.

CIAŁO: Zastosuj na oczyszczoną i osuszoną skórę ciała. Kwas zmyj po upływie 15 min. Stosuj 2-3 razy w tygodniu.

24. październik. 2021 — Dr n. med. Nina Wiśniewska