Czasami młodzież, stara się zakryć swoje niedoskonałości pod grzywką, czapką z daszkiem albo warstwami makijażu. Należy jednak być świadomym ,że to tylko pogarsza sytuację. 

O skórę problematyczną trzeba dbać - zasłanianie powoduje nieprawidłową pracę gruczołów łojowych. Skóra w tych miejscach jest bardziej tłusta i wymaga potem mocniejszego leczenia.
Przy zdrowej skórze twarzy wystarczy zdecydowanie podstawa pielęgnacji czyli: Delikatna emulsja, Lipidowy Krem do twarzy od Ph.Doctor oraz lekki krem z filtrem spf 50 UVA UVB. Jeśli jednak jest tendencja do niedoskonałości to należy iść do lekarza dermatologa - około 60 % trądzików łagodnych kończy się bliznowaceniem z powodu opóźniania procesu leczenia.  

Ważna jest także regularna, świadoma pielęgnacja! 

Pielęgnacja dla cery 12-19 z tendencją do niedoskonałości:

RANO 

1.Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor - myj skórę twarzy i szyi  przez minimum 1 minutę. 
2.Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor - zastosuj  w ilości ziarna grochu.
3.Pamiętaj o fotoprotekcji – krem z filtrem spf 50 stosuj przez cały rok. 


Uwaga! Nie wyciskaj, przy niedoskonałościach w pielęgnacji porannej możesz zastosować przed Lipidowym kremem apteczny kwas azelainowy na całą twarz 20%. 

Pamiętaj krem z filtrem spf 50 UVA UVB jest obowiązkowy przy skórze problematycznej - wybieraj lekkie emulsje, bez alkoholu. Słońce złudnie zmniejsza ilość zmian skórnych - światło UVB zaostrza zmiany trądzikowe, stąd często po wakacjach w Polsce liczba pacjentów z trądzikiem wzrasta - nasila się stan zapalny i zwiększa proliferację bakterii P.acnes.


WIECZOREM 

1.Delikatna emulsja do mycia twarzy Ph.Doctor - myj skórę twarzy i szyi przez minimum 1 minutę. Jeśli się malujesz zrób demakijaż swoim ulubionym produktem (niezwykle ważne jest aby dobrze zmyć makijaż i nie pójść spać w makijażu), a następnie zastosuj naszą emulsję do mycia.
2.1 - 2 x w tygodniu Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała - na umytą, osuszoną skórę twarzy aplikuj kwas - / 1 tydzień 3 min / 2 tydzień 5 minut / 3 tydzień 10 min / 4 tydzień 15 min  (jest to czas maksymalny) -następnie zmyj produkt, osusz twarz i wykonaj punkt 3.
3. Lipidowy krem do twarzy Ph.Doctor - to doskonały produkt, który normalizuje pracę gruczołów łojowych i dba o warstwę lipidową -jest ona niezwykle ważna. 


Uwaga! Nie wyciskaj zmian skórnych to tylko potęguje bliznowacenie i za około dwa tygodnie obok pojawi się nowa zmiana zapalna. Miejscowo na niedoskonałości w pielęgnacji wieczornej  możesz zastosować przed Lipidowym kremem nadtlenek benzoilu (apteczny produkt) lub punktowo kwas mlekowy 12% (Pamiętaj aby dookoła zabezpieczyć zdrową skórę kremem lipidowym, najlepiej kwas mlekowy w takiej sytuacji nałożyć patyczkiem do uszu).

23. October. 2023 — Dr n. med. Nina Wiśniewska