Na początek, pamiętaj :  

- Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciałaKrem do twarzy ze stabilną formą retinalu RetinALL IN ONE 0,1% / Krem ze stabilną formą retinalu FACE&BODY RetinALL 0,05% muszą być aplikowane naprzemiennie - nigdy tego samego dnia!

- Krem z filtrem spf 50 stosuj przez cały rok, bez względu na porę roku!

- Podstawą dla obu produktów jest odbudowana bariera lipidowa - https://phdoctorlab.pl/blogs/baza-wiedzy/poczatek-pielegnacji-z-ph-doctor-odbudowanie-bariery-lipidowej

 

  1. Stosujesz Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała a chcesz wprowadzić Krem do twarzy ze stabilną formą retinalu RetinALL IN ONE 0,1% / Krem ze stabilną formą retinalu FACE&BODY RetinALL 0,05%? 

Wprowadzając Krem do twarzy ze stabilną formą retinalu RetinALL IN ONE 0,1% / Krem ze stabilną formą retinalu FACE&BODY RetinALL 0,05% należy odstawić Peeling z 12% kwasem mlekowym - w przypadku retinoidów najważniejsze jest stopniowe nabywanie tolerancji. Dopiero po minimum 3 - 6 tygodniach regularnej i systematycznej pielęgnacji z retinalem, w której aplikujesz go minimum 2 razy w tygodniu możesz znów wprowadzić Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała w schemacie naprzemiennym - w dniu aplikacji retinoidów nie stosuj kwasu. Rekomendujemy aby na początek aplikować kwas mlekowy na 3-5 min, raz w tygodniu i w miarę nabywania tolerancji na produkt wydłużać czas do max 15min oraz dwóch razy w tygodniu.

 

  1. Stosujesz Krem do twarzy ze stabilną formą retinalu RetinALL IN ONE 0,1% / Krem ze stabilną formą retinalu FACE&BODY RetinALL 0,05% a chcesz wprowadzić Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała? 

Rekomendujemy aby Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała na początek stosować na 3-5 min, raz w tygodniu i w miarę nabywania tolerancji na produkt wydłużać czas do max 15min oraz dwóch razy w tygodniu - w dniu aplikacji kwasu nie stosuj retinoidów. 

W sytuacji, gdy jest nabyta tolerancja na retinal nie musisz z niego rezygnować na czas wdrażania kwasu - tak jest w odwrotnym przypadku (podpunkt pierwszy). 

 

  1. Chcesz rozpocząć pielęgnację z Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała a Krem do twarzy ze stabilną formą retinalu RetinALL IN ONE 0,1% / Krem ze stabilną formą retinalu FACE&BODY RetinALL 0,05% , ale oba są dla Ciebie nowością? 

Rozpocznij od wdrażania retinalu, gdzie najważniejsze jest stopniowe budowanie tolerancji. Dopiero po minimum 3 - 6 tygodniach regularnej i systematycznej pielęgnacji z retinalem, w której aplikujesz go minimum 2 razy w tygodniu możesz znów stosować Kwas mlekowy 12% Peeling do twarzy i ciała w schemacie naprzemiennym - w dniu aplikacji retinoidów nie stosuj kwasu.

 

30. August. 2023 — Dr n. med. Nina Wiśniewska